در کدام مرکز منطقه ای سرمایه گذاری کنم؟

یکی از اصلی ترین و مهم ترین سوالاتی که برای متقاضیان ویزای سرمایه گذاری EB-5 وجود دارد این است که در کدام مرکز منطقه ای باید سرمایه گذاری کنم؟ پاسخ این سوال به عوامل و پارامترهای زیادی بستگی دارد. در حال حاضر بیش از 440 مرکز منطقه ای در آمریکا وجود دارد که همگی از اداره مهاجرت، مجوز فعالیت و پذیرش سرمایه برای شرکت در برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5 را دریافت کرده اند. انتخاب یک شرکت از میان این تعداد زیاد، کار مشکلی است. برای یک  انتخاب صحیح، لازم است اطلاعات دقیق و مشخصی را از مراکز منطقه ای مورد نظر بدست آورده و ضمن مقایسه ، آنها را با شرایط سرمایه گذار تطبیق داد.

موضوع فعالیت

به طور مثال طی چند سال اخیر، یکی از مراکز منطقه ای که تاریخچه و عملکرد خوبی در اجرای موفقیت آمیز پروژه های EB-5 داشته است، پروژه ای را برای سرمایه گذاری در دست اجرا دارد که موضوع فعالیت آن تاکستان (مزرعه انگور) و کارخانه تولید شراب در کنار آن است. این پروژه به دلیل شرایط  اقتصادی اش، از سوی بسیاری از سرمایه گذاران از کشورهای گوناگون، مناسب تشخیص داده شده ولی برای گروهی از هموطنان ایرانی ما بدلیل الزامات و ملاخظات شرعی، سرمایه گذاری در چنین صنعتی مورد اشکال و غیر قابل انجام است.

ایجاد شغل

اگر چه با سرمایه گذاری در هر مرکز منطقه ای دارای مجوز، سرمایه گذار و خانواده او گرین کارت دریافت می کنند، ولی این گرین کارت، موقت و دارای اعتبار 2 ساله است. تبدیل گرین کارت موقت به گرین کارت دائم (بعد از 2 سال) منوط به حفظ شرایط سرمایه گذاری از سوی متقاضی و ایجاد شغل های مورد نیاز توسط مرکز منطقه ای است. ممکن است یک مرکز منطقه ای پروژه ای داشته باشد که در ابتدا خوب دیده شود ولی طی 2 سال  نتوانسته باشد به تعداد کافی شغل ایجاد کرده باشد و بدین ترتیب پرونده گرین کارت سرمایه گذاران در پروژه برای تبدیل به گرین کارت دائمی (مرحله I-829) با مشکل روبرو شود. پس دقت در وضعیت پروژه، مطالعات انجام شده، مدل ایجاد شغل و دیگر پارامترهای مهم می تواند ریسک مرتبط با دریافت گرین کارت دائمی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

امنیت بازگشت سرمایه

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در بررسی شرایط مراکز منطقه ای باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، وضعیت بازگشت سرمایه است. اینکه مبلغ 500 هزار دلاری که قرار است برای مدت 5 یا 6 سال در مرکز منطقه ای سرمایه گذاری شود، تا چه میزان امن خواهد بود و احتمال بازگت اصل سرمایه به چه میزان است؟ همچنین آیا می توان دریافت سودی برای دوره سرمایه گذاری هم انتظار داشت ؟

نحوه خروج سرمایه

به طور معمول هر مرکز منطقه ای بر اساس سیاست های خود و شرایط پروژه، استراتژی مشخصی برای بازگرداندن سرمایه سرمایه گذاران دارد. لازم است این استراتژی به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. اینکه چگونه سرمایه گذار می تواند در پایان دوره سرمایه گذاری، پول خود را پس بگیرد و آیا از مجموعه سرمایه گذاران فعلی، کسی به مرحله بازپس گرفتن سرمایه خود رسیده است؟

انواع مراکز منطقه ای

مراکز منطقه ای از لحاظ ماهیت و ساختار فعالیت شان، به 2 نوع  تقسیم می شوند:

1-     سرمایه گذاری به صورت اعطای تسهیلات (Loan Based)

2-     سرمایه گذاری به صورت خرید سهام (Equity Based)

هر یک از این 2 نوع، مزایا و محدودیت هایی دارند که قابل بحث است. نباید فراموش کرد که مراکز منطقه ای به دنبال جذب سرمایه بیشتر برای پروژه هایشان هستند و دائما برای این کار، با یکدیگر رقابت می کنند و به همین دلیل، برخی از آنان با تاکید بیشتر بر روی نکات مثبت،  ذکر مزایا و چشم اندازهای زیبای پروژه، نکات منفی و محدودیت ها را به آن اندازه برای متقاضیان روشن نمی سازند.

EB-5 Farsi با پرهیز وابستگی به مرکز منطقه ای خاص، استقلال خود را حفظ نموده و بر اساس حفظ منافع سرمایه گذار، رابطه همکاری با مراکز منطقه ای مورد نظر سرمایه گذار را تعریف می کند و سعی خواهد کرد بعنوان مشاوری امین، با دریافت و بررسی اطلاعات مورد نیاز، سرمایه گذار را برای انتخاب هر چه بهتر، تجهیز کند.

اگر هنوز به جمع مشترکین و خانواده بزرگ  EB-5 Farsi نپیوسته اید، کافی است فرم زیر را تکمیل کنید. ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت تا با کمال میل اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهیم. خدمات مشاوره ما  کاملا رایگان است .

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با دفتر ما در جنوب کالیفرنیا، تلفن (858) 945 0718 و یا پست الکترونیکی info@eb5farsi.com  تماس حاصل فرمائید.

   تکمیل فرم اشتراک

سوالات مهم در ارتباط با انتخاب مرکز منطقه ای

متقاضیانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای اقامت دائمی آمریکا را بدست بیاورند، لازم است قبل از انتخاب مرکز منطقه ای برای سرمایه گذاری، با تمامی شرایط این برنامه آشنا شوند. در بسیاری از موارد می بینیم که سرمایه گذار دقیقا نمی داند که پرسیدن چه سوالاتی حق اوست. آنچه در پی می آید فهرستی از سوالاتی است که پاسخ آن ها می تواند در انتخاب بهتر مراکز منطقه ای به شما کمک کند.

مراکز منطقه ای تایید شده و دارای مجوز

هر مرکز منطقه ای برای فعالیت و جذب سرمایه متقاضیان، باید مراحل ارائه درخواست و اخذ تایید از سوی اداره مهاجرت را طی کند. پس از آن است که این مرکز عنوان تایید شده و دارای مجوز فعالیت را کسب می کند.

سوال – آیا تا به حال نامه تاییدیه I-526 برای پروژه فعلی پیشنهادی توسط مرکز منطقه ای از سوی اداره مهاجرت صادر شده است؟

سوال – آیا تا به حال نامه تاییدیه I-526 برای پروژه / پروژه های قبلی انجام شده توسط مرکز منطقه ای از سوی اداره مهاجرت صادر شده است؟

سوال – آیا تمام اسناد و مدارک قانونی لازم برای پروژه پیشنهادی موجود است؟


خارج کردن سرمایه از شرکت

سوال – چگونه می توانم سرمایه ام را از پروژه خارج کنم؟

سوال – آیا باید سهام بفروشم؟ اگر پاسخ مثبت است، به چه کسی؟

سوال – نحوه و شرایط بازخرید سهام من توسط شرکت چگونه است؟


نحوه ایجاد شغل

سوال – همراه با درخواست اولیه I-526 چه روشی برای اثبات ایجاد شغل به اداره مهاجرت ارائه می شود؟

سوال – آیا ایجاد شغل های پیش بینی شده مستقیم است یا غیر مستقیم و یا ترکیبی از این دو؟
سوال – چه مواردی برای اطمینان از ایجاد شغل های پیش بینی شده در درخواست اولیه I-526 وجود دارد که درخواست تمدید گرین کارت در مرحله I-829 را امکانپذیر سازد؟


سوال – اگر روش ایجاد شغل مستقیم در پروژه انتخاب شده است، چه ریسک هایی وجود دارد که شرکت نتواند در زمان مقرر این شغل ها را ایجاد نماید؟

سوال – آیا محدودیت یا تاثیر منفی برای سرمایه گذارانی که دیرتر از بقیه به پروژه ملحق می شوند وجود دارد؟

سوال – در بدترین حالت ممکن (ورشکستگی شرکت یا دیگر علل) چه اتفاقی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل روی خواهد دارد؟


امنیت و اطمینان

سوال- سرمایه گذاری در این پروژه به چه میزان امن است و چرا؟

سوال – آیا سرمایه گذار / سرمایه گذارانی غیر از متقاضیان EB-5 هم در پروژه وجود دارند؟ در صورت مثبت بودن، آیا این موضوع می تواند مشکلی ایجاد کند؟

سوال – اگر پروژه به منظور پشتوانه سرمایه گذاری ، چیزی به عنوان وثیقه در رهن خود نگهداری می کند، اولویت سرمایه گذاران EB-5 در بازپرداخت سرمایه چگونه است؟ چه کسی در اولویت اول مطالبات خود را دریافت می کند و اولویت ها چگونه تعریف شده است؟


پروژه
سوال – چه کسانی پروژه را مدیریت می کنند و تخصص و تجربه آنان چیست؟

سوال – هزینه های مربوط به مدیریت پروژه و نسبت آن با وضعیت درآمدی پروژه چگونه است؟

سوال – هزینه کل اجرای پروژه به چه میزان است؟

سوال – چگونه منافع سرمایه گذاران در برابر اختصاص هزینه در انجام پروژه حفط می شود؟

سوال – پیش بینی سود آوری پروژه بر چه اساسی است؟

سوال – چه منابعی برای بازپرداخت سرمایه سهامدارانی که از پروژه خارج می شوند پیش بینی شده است؟

سوال – بسیاری از مراکز منطقه ای مدت پنج سال را برای دوره سرمایه گذاری تعیین می کنند. در صورتی که تمامی سرمایه گذاران بخواهند در مدت زمان کوتاهی سرمایه خود را از پروژه خارج کنند، چه گزینه ای برای بازخرید سهام آنان وجود خواهد داشت؟ با چه قیمتی؟ و این قیمت چگونه تعیین خواهد شد؟


شفافیت مالی و اقتصادی

سوال – آیا سرمایه گذار از صورتهای مالی شرکت در ارتباط با پروژه مطلع می شود؟

سوال – هزینه های عضویت در پروژه به چه میزان است؟


اگر در جستجوی یافتن مرکز منطقه ای هستید تا از طریق سرمایه گذاری (EB5) اقامت دائمی آمریکا را بدست بیاورید، می توانید از خدمات مشاوره مااستفاده کنید. ما ضمن دریافت اطلاعات دقیق از مراکز منطقه ای، پاسخ سوالات فوق الذکر و پاسخ دیگر سوالات احتمالی شما را در قالب گزارش های مقایسه ای تهیه می کنیم تا با در اختیار داشتن اطلاعات کافی و مستند بتوانید با تصمیم صحیح، ریسک سرمایه گذاری تان را تا حدامکان کاهش داده و شانس دریافت گرین کارت موقت و تبدیل آن به گرین کارت دائمی را افزایش دهید. ما بابت ارائه این خدمات هزینه ای از شما دریافت نمی کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر، فرم اشتراک رایگان را تکمیل نمائید. همچنین می توانید از طریق پست الکترونیکی info@eb5farsi.com با ما تماس بگیرید.

تکمیل فرم اشتراک